• Dil Seçimi
  • Era
  • Bizimle İletişime Geçin
  • Telefon: 444 93 72
  • Bizi Takip Edin
Portföy İşlem Hızı
9,8

05.10.1969’da Gülay ve Ayhan ÇENİT’in oğlu olarak Antalya’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise eğitimimi Antalya’da tamamladım. Kemer’de Otelcilik ve Turizm Eğitim Merkezin (OTEM)’de turizm ve otelcilik eğitimi aldım. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümünü bitirdim.

Meslek hayatına henüz okul yıllarında Club Hotel Sera’da Head Attendent olarak başladım. Sonra Ultra A.Ş. ye bağlı Perge Otel bünyesinde birçok departmanın orta düzey yöneticiliğini yaptım.

Yine turizm sektöründe farklı bir açılımla Lapis A.Ş.’ye bağlı Lapis Antalya Deri ve Tekstil Mağazası Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda işletmeci olarak görev yaptım. İşletmeci olarak mağazacılık sektöründe edindiğim tecrübe ve yaptığım görev kapsamında, Antalya’da halen operasyonlarına incoming ve tour operatörü olarak devam eden seyahat acentelerinin yapılandırılmaları ve ortak organizasyonlarında yer aldım. Yine bu sektördeki deneyimlerle, mevcut diğer mağazalarda üst düzey yöneticilik yaparken ortaklıklar boyutunda iştirakleri oluşmaya başladım.

İştiraklerin ve sektör tecrübelerimin getirdiği düzeyde bir aile şirketi olan Sunsan A.Ş. ile Akbük-Didim/Aydın’da Sultan Homes Akbük adını verdiğimiz villa tipi yazlık site projesini 2008 yılında tamamladım. Aynı süreçte başlayan Kemer/Antalya merkezli, üç farklı Sultan Homes villa tipi konut projelerini 2011 yılında tamamladım. Projelerde ki konutların satışı sürecinde, sektör ihtiyacının yönlendirmesine dayalı olarak ulusal ve uluslararası fuarlarda çalışmalar gerçekleştirdim. Bu tecrübelerle oluşan bağlantılar ve sektördeki ihtiyaçlar Sultan Homes Ekol Gayrimenkul adı altında yeni bir yapılanma oluşturmama yol açtı. Bu çerçevede Kemer ve Antalya merkezlerinde iki şube olarak sektörde yerimizi aldık. Gayrimenkul sektöründe ki gelişmeler, bakış açılarındaki değişimlerle birleştiğinde uluslararası bir kurumsal marka adı altında yeni bir yapılanma kaçınılmaz oldu. Realty World Real Estate ile yapılan anlaşma ile Realty World Neva Gayrimenkul A.Ş. faaliyete başladı.

Türkiye’de çalışmalarını sürdüren sektördeki diğer dünya markaları potansiyelimizi keşfetmekte gecikmedi. Vizyonumuza uygun olarak gayrimenkul sektöründeki öncü ve yenilikçi firmalarla ortak paydada işbirliğine öncelikle Remax Real Estate ile Remax Neo adı altında devam ettik. Çok faydalı ve kazançlı çalışmalarla yürüyen işbirliğinin tamamlanması ile halihazırda 30 yıllık uluslararası gayrimenkul tecrübesine sahip ERA Real Estate ailesinin yeni yüzü olarak ERA City Gayrimenkul A.Ş. çatısı altında sektörde çalışmalarıma devam etmekteyim.

İş hayatının yoğun temposuna uyum sağlamanın zorluklarını aşmak için dinamik bir hayata sahip olmanın önemini çok iyi bilen ERA City Gayrimenkul A.Ş. bu bilinçle başta Kazakistan olmak üzere , tüm soydaş ülkeler, Rusya , Ukrayna ve Avrupa ülkeleri vatandaşlarına yönelik aracılık hizmetleri yapmaktadır. Bu hizmetleri sadece Antalya sınırları ile sınırlandırmayıp, tüm ülke genelinde gayrimenkul alım-satım ve yatırım danışmanlığı olarak hizmet vermektedir.

UZMANLIK ALANLARIM

konut, ticari

UZMANLIK BÖLGELERİM

  • Fener Güzeloba Kırcami Şirinyalı Muratpaşa Kırcami

KATILDIĞIM ETKİNLİKLER

  • ERA CONNECT BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ ONLINE 21-26 ARALIK (Şehirdışı)